Lars Bern presenterade nedanstående extremt intressanta video (se länk strax före bilden) gällande utveckling av COVID viruset och utvecklingen av vaccin mot ifrågavarande virus.
Vi har via media presenterats med ett scenarium där COVID är en virussjukdom som plötsligt har ”hoppat” från fladdermöss till människor. Viruset har dykt upp bland människor i Wuhan ca. 300 km från den grotta där fladdermössen bor. Av någon konstig anledning (/sark) har det visat sig att man experimenterade med fladdermöss i laboratoriet i Wuhan och man hade alltså smittade fladdermöss i burar i laboratoriet i Wuhan.
Man har uppskattat att viruset tills vidare idag har dödat ca. 3.5 miljoner människor vilket rätt snart kan jämföras med nazisternas folkmord i europa på 1930-40 talet.
Medias beskrivning visar sig dock vara grovt tillrättalagd. Mängder av patent på konstgjorda modifikationer på SARS-COVID virus har nu blivit offentliga som beskriver bl.a. spikproteinets konstruktion och modifikationer på spikproteinet. Det stora problemet med patenten är att de täcker tiden från början av 2000-talet fram till ca. 2015. Sannolikt finns det även nyare patent men de är inte ännu offentliga. Det finns patent på vaccin där vaccinet patentsöks innan pandemin hade kommit igång och viruset, om det är naturligt, måste vara okänt. Hur är det möjligt att man har skräddarsytt ett vaccin mot en sjukdom som inte ännu fanns i cirkulation … men viruset undersöktes aktivt i laboratorium och man diskuterade vad som händer om viruset släpps.
Vi behöver en global rättegång mot alla inblandade under rubriken brott mot mänskligheten och brott mot internationella avtal som förbjuder utveckling av bniologiska vapen.
Den länkade videon är trots att den är lång värd att se i sin helhet. Vi ser i praktiken en global konspiration där man sannolikt avsiktligt har släppt ett biovapen. Viruset har utvecklats som ett biovapen men man frågar sig vem som bestämmer i världen då USA, Kina, Canada och Frankrike samt eventuellt flera har samarbetat kring utveckling av detta vapen. Är de internationella konflikter vi ser idag ett spel för gallerierna eller har de olika spelarna blivit osams …
Lars Berns inledande artikel hittar du här.
Videon, som är värd att titta på i sin helhet, hittar du här.

Kommentarer är naturligtvis välkomna.
13/07/2021 kl. 06:41 |
HejSchwab och hans globalistvänner (Soros, Gates, WHO, FN, Facebook m fl) håller på med en global kupp – one government -med FN som överordnad och använder corona som ursäkt trots att den faktiska dödligheten är knappt 1%. Folkhälsomyndigheten räknar med alla dödsfall i sin statistik som del av coronastrategin trots att någon t ex dog i en trafikolycka. Därför försvann för första gången årets influensa! Att försöka stämma dessa maktgalna organisationer är givetvis fullständigt meningslöst även om intentionerna är de rätta.Folk i allmänhet tycks ha tappat förmågan att tänka kritiskt och FB, Twitter m fl cencurerar allt som anses äventyra agendan just för att ingen ska tänka kritiskt.Får hoppas fransmännen drar igång en ny revolution nu när Macron tvingar vårdpersonal mot sin vilja ta vaccinet. mvhPer W